Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adelina Ismaili & Naim Krasniqi - Ah Kasandra

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
E hajt bre vlla, u prish kjo dynja
se edhe reperkat, po knojn tallava!

Isha në Banhoof oj nan
sahatin me shitun
e kam pa Kasandrën nan
sliquka ka shitun
Vrapova si Benxhi nan
me ja jap un ndihmën
ma xigloj veshin nan
patikat mu dridhen.

Ref:
Kur i mbusha oj nanë
29 vjetë
e pash mori nan e pash
ma t'mirin lezete.
(pse po qaaaan)luj luj luj
ah moj nane, ma t'mirin lezete.
ah ah ah moj nan ma t'mirin lezete ooooo

E paftyra rrejke nan
thojke se më dojke
mi ka lan kujtim oj nan
një par hullahopke.
Do ta vras vetën nan
pasha kto musteqe
do ti pres damarët nan
me nji cop teneqe.

Ref:
Kasandra, Kasandra
e pa marifete
kam me t'rre me qyk teshlice
se mke lanun vete
Kasandra bre shtrigo
mos rri ne vetmi e
mos kofsha Sahit Biciklla
pa ti bo 10 fëmijë !
(pse po qaaaaan)luj luj luj
ah moj nane, ma t'mirin lezete.

Kasandra o llokum, mos rri tuj mendu
o hajde mu martu, o hajde mu martu
se ka me ardhe Adelina
n'darsëm me na knu.
(pse po qaaaan)luj luj luj
ah moj nane, ma t'mirin lezete

(pse po qaaaaaan)luj luj luj
ah moj nane, ma t'mirin lezete
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)