Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shpat Kasapi - S'kemi Më Romancën

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Endrrat ti mi ke marur
Edhe shpresat mi ke shuar
Edhe pse une ne shpirt
Po ndjehem i pervluar

Dhe shpesh kam menduar
Sikur une kam gabuar
E pergjigje askund smund te gjeej

Tani me skemi romance,
Por ne mes kemi distance,
Mbeti kenga e kenduar qe ty
ta kam perkushtuar,,, ( 2x)

Diku larg ti ke shkuar
Jet te re tash ke filluar
Dhe sa shpejt ke haruar
Se nje zemer shum te don

Dhe shpesh kam menduar
Sikur une kam gabuar
E pergjigje askund smund te gjeej

Tani me skemi romance,
Por ne mes kemi distance
Mbeti kenga e kenduar qe
Ty ta kam perkushtuar(4x)

****

Tani me skemi romance
Por ne mes kemi distane
Mbeti kenga e kenduar
qe ty ta kam perkushtuar (2x)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)