Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Argjend Lloga & Flori Lloga - Loti I Verber

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Vetem te dua, te dua…

Dikur premtova se si
diellin te ta sjell ne syt e tu
Se per ty c’do gje e blej se kursej
te dhuroj dhe shpirtin tim
Vetem te dua
asgje s’me intereson mua ta mesoj
Se te dua nuk kam faj jo
s’gaboj kete di edhe e kuptoj

S’mund te harroj jam
dhe sjam une ndonjehre dhe s’me shikon
Une te dua gjithesesi do jesh ti me mjafton edhe pse se di
Zotit I fola dhe ju luta sa nje jete me lot ne sy
Ta shikosh ti kete drite perseri pa erresire pa lot ne sy

Lot kam une edhe qaj per ty
Ste takon qe te qash ti
Lotin ty s’ta prek njeri
Dhe pse une vuaj bukurine tende
I pergjerohem cdo perendie
Driten e syve si nje diell per ty do ta sjell
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)