Më mbaj mend (për 1 muaj)

Luan Zhegu - Ditet Qe Na Presin

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Stine e bukur ishte kur t'njoha ty,
Mes njerezve te qeshur
Anes detit ecnim bashke ne te dy.

Vere e bukur ishte diten s'e di,
Sa doja t'vrapoja
Valet si zambak t'i mblidhja per ty.

Ditet qe na presin ne,
Porsi zambake te bardhe
Qe celin dallgeve, dallgeve.

Rritur-o ne token tone
Me diellin e pranveres
Qe lulezon tek ne.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)