Më mbaj mend (për 1 muaj)

Smail Puraj - Te Dua

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
E pranoj oh synaj zi
Q'është dashnija se kum ditë
Deri sa n'jetën time mu lajmrove ti

Shumë herë zemra m'ka lotu
Pse ka qajt se kam kuptu
E tash po e shoh
E tash po e di
I paske munguar ti

Të dua të dua
Ma shumë se vetëveten
Veq për ty jam i gatshëm
Me dhon edhe jetën

Të dua të dua
Ma shumë se vetëveten
Veq për ty jam i gatshëm
Me dhon edhe jetën

...

E kam pa se me para
Nuk mundesh me ble diqka
Se dashninë e vertetë
Vetëm zemra muj me gjet

Shumë herë zemra m'ka lotu
Pse ka qajt se kam kuptu
E tash po e shoh
E tash po e di
I paske munguar ti

Të dua të dua
Ma shumë se vetëveten
Veq për ty jam i gatshëm
Me dhon edhe jetën

Të dua të dua
Ma shumë se vetëveten
Veq për ty jam i gatshëm
Me dhon edhe jetën

...

Të dua të dua
Ma shumë se vetëveten
Veq për ty jam i gatshëm
Me dhon edhe jetën

Të dua të dua
Ma shumë se vetëveten
Veq për ty jam i gatshëm
Me dhon edhe jetën
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)