Më mbaj mend (për 1 muaj)

Andi Shkoza - Dhelper Dinake

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
(Çdo strofë dy herë)

Ej, ti qenke si dhelper dinake
qe vjen rrotull neper shpelle
katile moj nazemadhe
si do ta kalosh ket jete,

ooouo akoma skam mbaruar,
se veq ty moj, te kam dashuruar.

Ej, ti rruges kur me kalonje,
gjepat njerzve u kontrolloje,
kur i sheh pse u vonove
kepucet pse smi llustrove.

ooouo akoma skam mbaruar,
se veq ty moj te kam dashuruar.

Ej, ti qënke si rrush pa farë
i ka parë vashe i kam parë,
i kam parë i kam shijuar
flokt e tu kam ledhatuar,
ej sytë e tu si rrush pa farë,
i kam parë vashe i kam parë
i kam parë i kam shijuar
flokt e tu kam ledhatuar,

ejooouo akoma skam mbaruar,
se veq ty moj te kam dashuruar.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)