Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mimoza Mustafa - Ndarja

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Pse u ndam e s'jemi shok nuk ka lidhje
sa ka mbet kohe gjej nje zgjidhje
ndoshta keq per mua
ndoshta keq per ty
ndoshta ZOTI e ben mire
per ne te ty.

Shume te deshta ishte veshtire
ky liber s'ka me reshta lamtumire
punet e ZOTIT jo askush nuk i din
ndoshta del hidherim
e ndoshta gezim.

Reff...Mos te ndahen veq
njerzit qe duhen
yjet ne qiell kur
mos te shuhen
sa fetyr dy zemera shiten
ti prej meje ndaju
me shpejtesin e drites.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)