Më mbaj mend (për 1 muaj)

Meli Duraku - Mos Qaj

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Te enderrova shume te bukur
fluturoje sikur flutur
perreth meje, posht e lart
krahet i kishe te hapet

Ike larg ike shkove
thash kurre z'do te shoh me ty
paspak erdhe mu afrove
mi ke pa dy lot ne sy

Mos qaj se m'plasi zemra
fluturo mos u tremb nga era
kur te lodhesh, ja pusho tek une
flutur flutur, se te dua shume

Iku endrra ike ti, iku edhe gjumi
n'enderr t'lutem kthehu prap
z'dua kshu t'ik mundi

C'me duhet kjo jet pa ty
s'esht kjo drite, vec terr i zi
s'mund ti duroj lotet n'sy
kush te hidheroj dashuri ?
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)