Më mbaj mend (për 1 muaj)

7Me7 - Ferizaj

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ferizaj eshte histori e koheve te reja
ku ndahet lumi e bashkohen zemrat
qytet i rrafshet, ferizaj
ti bondstillin, e ke pran
kalon treni, nis jeten historin
ne jetojme ne ferizaj
shume ndjehen me te medhenje se lyboteni
ne jemi me te forte se treni

Fferizaj eshte histori e re
te gjithe jemi nga ketu por asnje nga ktu se ke
ti je nga atje, ai nga aty,
te gjithe mysafire ne nje vater te re
ku ndahet lumi
ku shihet lyboteni
ku bjen hekurudha, eshte ferizaj
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)