Më mbaj mend (për 1 muaj)

Asgje Sikur Dielli - Nuk Me Duhet

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Nuk më duhet
por nuk shuhet
kjo varësi
që vetëm më shqetëson
Si e shkruar
e pa ftuar,
më rrethon pas
dhe më anulon.

E gabuar,
disi e hutuar,
duket sikur s`ke
kohë të mendosh
Kot arnohesh
të dëshmohesh
t`gjitha këto
e bëjnë amullinë

Çdo e keqe rrjedhë nga dobësia
dhe varësia e cila të rrethon
Nuk do t`mbetem i grimuar
s`do t`pranoj që kështu të mbijetoj

Bindjet t`mia, bindjet tua
bindjet tona, n`parim dallojnë
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)