Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bleona Qereti - Si Te Panjohur

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ne te dy udhetojme pa folur sonte
Ndonse perballe tani qendrojme
Dikur qendisnim naten ne nje pelhure te bardhe
Puthjet e dashurise se pare

Tani kerkon prej meje qe ty te haroj
Pse valle per ti eshte kaq e lehte
Pse me largon prej endres mos valle te shqetesoj
Jo jo nuk mundem te kuptoj

Te dy ne sot si te panjohur
Tani se bashku udhetojme
Dhe nuk e dime ku shkojme
Keshtu me heshtjen tone
Perse nuk flasim si atehere

Kjo maska jone me duket
Nga sa une kam pare
Me e shumta ne bote
Por velin e mashtrimit
Koha zbulon
cdo gje zbulon heret a vone

Kujt si beson
Vehtes apo mua
Perse tek ne kjo heshtje ra
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)