Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rezarta Shkurta - Të Dielave

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Zbutur, pjeserisht mbuluar
e pa puthur, teresisht vetmuar
zemra ime, intimisht e prekshme
e lezetshme, seshte kjo dashuri

(refreni)
Na na na na na na, natyrisht
perseri zenie fatkeqesisht
prane nuk me je, te dielave
Na na na na na na, natyrisht
sonte do me duhesh fatkeqesisht
prane nuk me je, te dielave

Miqte na iken, askush nuk trokiti
kenge e vjeter, oh sa me merziti
zemra ime, intimisht e prekshme
e lezetshme, seshte kjo dashuri

(refreni)
Na na na na na na, natyrisht
perseri zenie fatkeqesisht
prane nuk me je, te dielave
Na na na na na na, natyrisht
sonte do me duhesh fatkeqesisht
prane nuk me je, te dielave

Prane nuk me je, prane nuk me je,
te dielave, te dielave

Prane meje sje, prane meje sje,
te dielave, te dielave

(refreni)(2x)
Na na na na na na, natyrisht
perseri zenie fatkeqesisht
prane nuk me je, te dielave
Na na na na na na, natyrisht
sonte do me duhesh fatkeqesisht
prane nuk me je, te dielave

Na na na na na na, natyrisht
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)