Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bubulina Krasniqi & Blero - Endrra Ime

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ma shkrive zemrën si akull
Që nuk mundet
Një zjarr jo që ta duroj
Tek sytë e tu unë mbeta
Dhe gjithë botën andej e shoh
Çdo ditë e shoh

Me ty nis ëndrra ime
Si ti merr frymë njësoj
Dhe çdo qast ti je trupi im
S’mjafton të them të dua
S’je veç një fjalë për mua
Je gjithçka brenda meje ti
REF:
Më mbaj në gjunjtë e tua
Më prek më thuj të dua
Unë kam nevojë të të kem gjithmonë
Veç mos të të humbja kurrë
Veç të të kisha pranë
Nuk do lejoj asgjë të na ndanë

Sa gjatë më duket nata
Kur një puthje
Prej teje po më mungon
E ora s’di pse ndalet
Dhe pres sa më shpejt që të të shoh
Prapë të të shoh

Blero:

Me ty nis ëndrra ime
Si ti merr frymë njësoj
Dhe çdo qast ti je trupi im
S’majfton të them të dua
S’je veç një fjalë për mua
Je gjithçka brenda meje ti

Blero&Bubulina REF:

Më mbaj në gjunjtë e tua
Më prek më thuj të dua
Unë kam nevojë të të kem gjithmonë
Veç mos të të humbja kurrë
Veç të të kisha pranë
Nuk do lejoj asgjë të na ndanë

Blero&Bubulina REF:

Më mbaj në gjunjtë e tua{gjunjte e tua}
Më prek më thuj të dua {te dua}
Unë kam nevojë të të kem gjithmonë
Veç mos të të humbja kurrë
Veç të të kisha pranë
Nuk do lejoj asgjë të na ndanë(2x)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)