Më mbaj mend (për 1 muaj)

Big Basta - Club Symphony

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
A e di si eshte puna vllai
ka momente ne ket jete
qe un kur degjoj
tinguj te ketill
edhe bit te ketill

vjen nje moment
nje shprehje e imja
qe jam pa…puff

jemi gati te gjith pra
t’iu shoh te gjithe ngrini duar lart
bashk me mu natyrisht

big basta

kur erdhi viti ri un e shpreha nje deshire
babagjysh du albumin me t’mire
per lagjen time
cunat edhe gocat
ngrini duart lart
hajt…
mblidhni forcat

as i madh e as i vogel
big emri i artit
do te thote
big bigi basta bastardi
kalamaja perzini nonat tuja
nxirrini nga dhoma
qe te degjoni shprehje te huja

haleluja
shyqyr qe u bona mar
neper klube e kercen cdo shqiptare
nji dy tre ndiqe
edhe te katerten dhe te pesten ti digje

hiqe menien nga shpia
hidhini uje se ju dogj catia
du t’u shoh me gishtat perpjet
shif tironcit dhe bo si do vet

kujt ja ni le t’bertasi mbas meje
kujt ja ni le t’bertasi mbas meje

kush e ndjek dhe bertet para meje
kush e ndjek dhe bertet para meje

hej goca
bojeni per lalin
naten do ma falni t’iu marr.

hej cuna kapni ca t’iu dali
juve mos u ndalni
per ca…

24 gota birre ju kane hije
plus 2 shotsa tekila per shije
ku do duket gangsteri nga legeni
nese je cun mami s’keni fytyre ti ktheni
dikush m’tha qe un shitem shpejt te t’tjeret
e ke gabim un boj lek me t’tjeret
kam efekt jam korrekt me te tjeret
nese se e kupton ca me kerkon eshte heret
rimat s’mi kapin stilin s’ma kapin
lek dun te m’japin vazhdojne edhe llapin
hajdeni te xhaxhi qe t’iu jap autografe
s’kam ca t’bej
me dun fmijet edhe grate
hej hej

kujt ja ni le t’bertasi mas meje
kujt ja ni le t’bertasi mas meje

kush e ndjek dhe bertet para meje
kush e ndjek dhe bertet para meje

kujt ja ni le t’bertasi mas meje
kujt ja ni le t’bertasi mas meje

kush e ndjek dhe bertet para meje
kush e ndjek dhe bertet para meje.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)