Më mbaj mend (për 1 muaj)

Erozioni - Kudo Që Je

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
a e din më trego
pse harruam njëri tjetrin
bashkë me zemrën time
me vete morre diellin

a e din më trego
pse mëngjesi zbardh pa ty
ikën ditët ikën vitet
mbeti vetëm një kujtim

oooooooooo……

a t’kujtohen më trego
tani gjithçka ka ndryshuar
u largove pa asnjë fjalë
tani jetojmë si të huaj

a t’kujtohen më trego
puthjet që mi dhe dikur
i dhamë fjalë njëri tjetrit
të takohemi prap këtu

takohemi këtu, prap këtu

unë do t’jem në këtë vend
aty ku dielli perendon
do ta mbaj unë fjalën e dhënë
dhe këtu do t’pres unë përgjithmonë

oooooooo…………

prej se shkove unë të kërkoj
nuk ndalem dot dua prap të t’shoh
dhe prap të pres këtu por është e kotë
tek vendi ynë më dielli s’perendon

nuk ndalem dot dua prap të të shoh
prap të pres këtu por është e kotë
tek vendi ynë më dielli s’perendon
nuk ndalem dot...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)