Më mbaj mend (për 1 muaj)

Erozioni - Trip Me Qika

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
qike, qike moj për ty sonte unë këndoj
qike, qike moj shumë të du por s’të besoj
qike, qike moj shkon me tjerë e s’mund duroj
qike, qike moj dua një gjë të tregoj

mos hi me mu se unë ta lshoj ,
prapë vazhdoj me temën,
skem nevojë me aktru unë jom mashkull ti je femën,
m'lshon fore t'leta ,
so hera parë tash mo e 8-ta,
edhe ni fakt ma shumë për mu që ti sje e vërteta
normal që sje OK ke mujt po ski mu kon
arsyen ma vonë e gjon n’ditar e kqyr pse t'kom lon
funin ja nxerre e funi funit fund nuk ka,
qka ke ke ndodhi u ba shumë shpejtë sa sen nuk kom pa

qike, qike moj për ty sonte unë këndoj
qike, qike moj shumë të du por s’të besoj
qike, qike moj shkon me tjerë e s’mund duroj
qike, qike moj dua një gjë të tregoj

trip me qika , me qika tru t'pita,
ment e huqta e sun pi gjika,
spo dika a me syza a me qit pika,
me dal mama s' pe lika,
kurr spe vetka veq po ik-ka,
s’pja nika, qik e shpisë veq ment po ti mpika.

pa e vet me sa, historinë me krejt ma kallxon
e i mush sytë lot m’thot veq t'dytin t'kom
ja nguli sytë ni skenë t'qart e paramenoj
sot me ty keshi e nesër t'maltretoj
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)