Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adea Pula - Miqesia

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
si luhaj e pikturuar art
e mbi te nje zane bjondine meson per dashurine,lule ka ku eshte pranvere e vere
eshte dhjetor kur akull ngrin mbi dere
e i lumtur eshte femija kur ja ngroh zemren e njom miqesia

se qdo kush ne ket bote ka diku nje shok o
mision njerezor t'i bashkoni tok.

Ref:kur mendoni per dhurata per nje dimer me nete te gjata,paqetoni e dhuroni pa kuti miqesi
mos mashtroni me qokollada as me fjongo as me data,hapni zemer e ofroni si risi pak miqesi
hapni zemer e ofroni si risi pak miqesi

si luhaj e pikturuar art
e mbi te nje zane bjondine meson per dashurine,lule ka ku eshte pranvere e vere
eshte dhjetor kur akull ngrin mbi dere
e i lumtur eshte femija kur ja ngroh zemren e njom miqesia

se qdo kush ne ket bote ka diku nje shok o
mision njerezor t'i bashkoni tok.

Ref:kur mendoni per dhurata per nje dimer me nete te gjata,paqetoni e dhuroni pa kuti miqesi
mos mashtroni me qokollada as me fjongo as me data,hapni zemer e ofroni si risi pak miqesi
hapni zemer e ofroni si risi pak miqesi
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)