Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Edmond Mancaku - Dua Endrren Ta Jetoj

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Sa here une do te doja te ta shpreh
dhe ne zemren time mos ta mbaj
ne heshtjen tende une cdo cast po vuaj
heshtja jote e pafaj.
imazhi yt ne enderr me tundon
nata vjen tek une ty te afron
me thuaj pse me terrin ti vrapon
apo valle vec naten dashuron.

bridge: dhe kerkoj diten e saj
zgjuar jam ne endrren qe po shoh
adhuroj diellin e saj
shpirtin tim ka ngrohur gjithe nata e saj.

refreni: dua endrren ta jetoj
ne nje realitet
dua endrren e vertete
larg prej nates te zgjoj
ndjenjen e saj
e di pse s'dua te jetoj (2x)

sa here une do te doja te ta shpreh
dhe ne zemren time mos ta mbaj
ne heshtjen tende une cdo cast po vuaj
heshtja jote e pafaj.

bridge: dhe kerkoj diten e saj
zgjuar jam ne endrren qe po shoh
adhuroj diellin e saj
shpirtin tim ka ngrohur gjithe nata e saj.

refreni....
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)