Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjyste Vulaj - Ti Nuk Je Fajtor

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ty te kam si zog
qe shkon tuj fluturu
kurse syt e mi
nga larg rrin tuj shigju

ti ghithmone i lumtur
me zogusha tjera
besa un enderroj
nga ato te jem njera
ti jeton si mbret
lum ajo qe te ka
e un si e mjer
per ty rri tuj qa

ti nuk je fajtor
qe jeten ma shkaterrove
po nga dita qe te pash, zemren ma robrove
une kete jete ty do ta dhuroj
dhe ne qoft si sherbetore pran do te jetoj
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)