Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zyber Avdiu - Hic Mos Keni Gajle

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
dy cika me flok t'gjata
tuj ba llafe i zuri nata
tuj ba llafe tuj bisedu
ku me gjet arshik per mu ? (2x)

(ref 2x)
hic mos keni gajli
djali ka me ardhe
jau plotson deshiren
ka me gjedh mat miren

nje biondine e nje zeshkane
tuj ba llafe nata i ka zane
tuj ba llafe, tuj kuvendu
ku me gjet arshik per mu

(ref 2x)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)