Më mbaj mend (për 1 muaj)

Malesori - Fjale E Vetem Fjale

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Flasin keq tek ti per mua,
mua me flasin keq per ty,
xhelozojne se shum te dua,
nuk na shohin bashke me sy.
Po keto fjale qe po i shpikin,
jane te kota,nuk kane vlere,
zjarrin ton nuk do ta fikin,
do te duhemi ne perhere.

ref:Fjale fjale vetem fjale,
dynjaja per ne flasin,
ne vazhdojme te dashurojme,
e anmiqet le t'pelcasin.

Lumturine nuk e durojne,
ata te lige qe shpikin fjale,
po ata qe dashurojne,
nuk kane frige asgje s'i ndal.
Se fjalet kot ngjiten e hiqen,
ne vazhdojme lumturine,
sikur nje peme cdo dite po piqet,
kjo e jona dashuri.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)