Adem Ramadani - Baba Zemren E Ka Qel

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Hajli koft o na rrehi teli
na ka ardh o ni rreze dielli

Kshyrne kshyrne na qysh e kallim
çfardo nuse na nuk marim [2x]

Baba zemren e ka çel
qysh ke dimer na u'bo ver'
sonte kanga let jap rit
gjer sa t'çel e lumja dite [2x]

Nalni defat lumja nana
knojne nusen me dy zana

O moj nuse moj lul' me rrema
kah po t'shoh po na knaqet zemra [2x]

Baba zemren e ka çel
qysh ke dimer na u'bo ver'
sonte kanga let jap rit
gjer sa t'çel e lumja dite [2x]

O moj nuse moj lul' bajrake
hiqe pak o moj at duvake

Shum e mir aj paske qellue
s'koka dasht hiq moj me'u shminkue

Baba zemren e ka çel
qysh ke dimer na u'bo ver'
sonte kanga let jap rit
gjer sa t'çel e lumja dite [2x]
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)