Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artiola Toska - Vjehrra

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Me atë sefte na thote vjehrra , e kam nusen si pranvera
Nusen e kam e bijë a , nuk ka gojë e llafe s'ka

Pa kalu' hala mirë vapa ,dardha paska bishtin mbrapa
Se i paska jeta këto , mos të raftë
Se s'ke ç'i bo'

Mirë me vjehrrën , mirë me burrin
Llafi mirë moj zbutë dhe gurrin
Merri punët urtë e butë
Tërhiqe penin e mos e këput (2X)

S'ka si vjehrra në shtëpi , të bon drekë e të rritë femijë
E kur të nxehet për nji gjo'
Bon dhe ti sikur s' ndigjo'
Amanet na e kanë lonë , vjehhrën mbaje krejt si nonë
Merre punën qetë e qetë , shkon me vjehrrën 100 vjet

Mirë mne vjehrrën ......
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)