Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bashkim Alibali & Eduart Jubani - Motres Sime

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Dallndyshet pregatiteshin t'shtegtonin tjera vende
Dhe ti o moter per te vajtur ne folezen tende.
Do kthehen dallndyshet bashk me pranveren.
Ashtu siç vjen ti moter ne folezen tende,

Refreni

Folez'n e vjeter ,te re e ben cicerimi
Cicerojne zogjt e tu,lule gezimi
Megjithse motra u be nene me fmi
Zemra per vllezrit gjithnje hapur rri.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)