Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këngë Kosovare - Prap Për Ty Këngën Këndoj

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Cila ëndërr të ka kapluar?
N’përqafim t’cilit jeton?
Nuk e di a kam gabuar
A gaboj se të dashuroj?
Ref.:
Prap për ty këngën këndoj
Dit’ të lumtura sot kujtoj
N’rininë time hyre si engjëll
Kurr nuk të harroj.
Prap për ty këngën këndoj
Prap unë ty sot të kërkoj.
N’rininë time hyre si engjëll
Kurr nuk të harroj!
Mos më le, ti vetëm kthehu!
Jeta nuk është aventurë.
E di mirë se më dëgjon
Kthehu sa s’është vonë!
Ref.:
Prap për ty …
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)