Më mbaj mend (për 1 muaj)

Defrimi - S'te Dashuroj

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
I.
Në kët natë të qetë
Asgjë nuk është e letë
Sepse ti nuk je më pranë
Qe unë më letë ta kamë

Tash gjithqka është e kotë
Se ti ishe kokëfortë
As në ëndërr s'dua t'kam
Prej ditës që u ndamë

ref.
Këngën ty ta këndoj
Gjithmon ty do t'kujtoj
S’dua që të lëndoj
Por tani s'të dashuroj

II.
Çdo ditë në mendje ty të kam
Mundohem të t'harroj
Gjithqka më kujton në ty
Kur ishim ne të dy

Tani si i humbur jam
Që ty më nuk të kam
Për gjithmon do të harroj
Dhe kurr s'dot dashuroj

ref.
Këngën ty ta këndoj .....etc..

Reptura:
Ne u prishëm pa mendim
Tash ne mbetëm si kujtim
Dikur ti do ta kuptosh
Se krejt ishte faji jot!
Të kam dashur pa limit
Edhe pse nuk ta kam thën
Gjithmon kam qen misterik
Por ti se kuptove dot
Pse t’interesojnë
Gjërat që nuk të takojnë
Ndoshta ty të pëlqen
Që mua shumë më nervozojnë
Mbaje n'mend këtë refren
Që Defko ty ta këndon
Sepse vetëm për ty baby
Me rrespekt e interpreton !
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)