Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kejsi Tola - Nje Minute

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ref:
dhe nje minute me shume kerkoj
qe syte ti mbyll, te enderroj
dhe te gjej pak shprese
qe jeten time ta jetoj

I)
E heshtur sot degjoj
fjalet e vetmise
qe cdo cast me perqafojne

Harruar ne trishtim
serish edhe nje here
pres qe nata te mbaroj

Sa shume vite i kemi humbur
pa thene asnje fjale
cdo rrahje zemre
behet ne heshtje
dhe me thote se asgje
S'e kthen me kohen pas

Ref:
dhe nje minute me shume kerkoj
qe syte ti mbyll, te enderroj
dhe te gjej pak shprese
qe jeten time te jetoj, te jetoj

II)
E heshtur sonte shkoj
drejt fatit qe me pret
ndonese jo nuk ka me kohe
Harruar ne vetmi
dhe per te fundit here
pres qe nata te mbaroj

Sa shume vite i kemi humbur
pa thene asnje fjale
cdo rrahje zemre
behet ne heshtje
dhe me thote se asgje
S'e kthen me kohen pas

Ref:
dhe nje minute me shume kerkoj
qe syte ti mbyll, te enderroj
dhe te gjej pak shprese
qe jeten time te jetoj, te jetoj, te jetoj

Se fjalet me s'me mjaftojne
....................
vec nje minute me shume une te jetoj
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)