Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lrc - Revolucion

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ka momente ku cdo njeri ka shperthimet e veta. Nese do ta dish si LRC e ka shperthimin e ka ne nje REVOLUCION

....Revolucion kur lrc-ja ne mikrofon.. kapee edhe nje here une e di ca ti don, industriii per talking rrep jam industri por modesti po bej pakt fucking autobiografi. ne pese vjet fakultet une vazhdoj e prodhoj muzike me shume stil nga lezha prezantoj. underground ket here me stil tjeter moshen e kam te re edhe pse jam shkolle e vjeter. Dhe shpesh merzitem tu ja be punes pa kok ku kti Rovena Dilo fiton festival por se humb shpresen revolucioni ka fillut te pakten jam kualitet jo produkt qe ka skadut. Keni frik nga kenget tona se nigjohen anembane dhe shenje e mosperfilljes se ne jena lezhjane. E kujt po ja nin se ju keni mikun vazhdoni fitoni cmime dhe fitojme Publikun.

ref 2x.... Revolucion kur lrc-ja ne mikrofon e ben tension qe vazhdon e s'ndalon rappers clan gjithmone triumfon dhe ky quhet jjjeeeeeh revolucion

...Revolucion. Ne prap jena ne mikrofon majtaas djathtas poshte e lart muzika jone elektrizon. jam i thjesht si tip une nuk jam fucking snoop me dhant kuptoni se edhe shqiperia ka hip-hop. pa ndihmen e askujt jam ne pozicion nuk jap leke si ju per me dale ne televizion. Shpati Bertani Berkani jan njesoj mi shpjego nje nga nje se nuk arrij ti dalloj. LRC ell ar si ose lezha rappers clan ma thirr une prap jam .... Se nuk jam si shumica prej shumices dalloj sme lancon produktcenti produktcentat afirmoj. Jam si e kuqja nsemafor qe kur del te bllokon e sa here ta kerkosh do bej REVOLUCION. E tash ika tung e per mu ca tdush fol vec mos harro se Hip-Hopin e kam facking....

ref 2x.... Revolucion kur lrc-ja ne mikrofon..e ben tension qe vazhdon e s'ndalon rappers clan gjithmone triumfon dhe ky quhet jjjeeeeeh revolucion

A e din se kush po fillon DU TJEM PREJ LEZHES e pse bejm revolucion SE JAM PREJ LEZHES se nuk ben shume matematik industri edhe tik e bem lezhen nje fabrik qe prodhon Hip-Hop muzike. Ne hip-hop kam dipllom qe kam varur ne nje dhome ti se ke aspak.O SAKAT.Je produkt shume i njom ti po ben njelloj sa un di qe askush spo ta pertyp dil e lyp O MAGJYP ti sje as.. se per rima kam talent i leshoj sikur fragment digi di e ti marr ment 400 wolt sikur korent Profesional jo amator nuk bej muzike me zor, skam nevoje per sponsor per me dale ntelevizor. Jam unik SE JAM LEZHA RAPPERS CLAN supersonik NUK UM HA SE THU SE SBON ...... 1000 perqind nmikrofon o njerzi a mdegjon jam person qe stenton por shkakton REVOLUCION.

ref 2x.... Revolucion kur lrc-ja ne mikrofon..e ben tension qe vazhdon e s'ndalon rappers clan gjithmone triumfon dhe ky quhet jjjeeeeeh revolucion
ooooooooooooooooooooooooooooooooooo
ref 2x.... Revolucion kur lrc-ja ne mikrofon..e ben tension qe vazhdon e s'ndalon rappers clan gjithmone triumfon dhe ky quhet jjjeeeeeh revolucion
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)