Më mbaj mend (për 1 muaj)

Irma Libohova - Sot Jam 20 Vjec

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
URIME bashke, O shpirti im,
gezimet embel une i kujtoj
Cdo vit Nentorin pres me padurim
me ty ditelindjen dua ta festoj

Per ty sot qeshin syte e mij
Ky frymezim ne zjen ne kraharor
Cdo cast jetoj e lumtur me lirine
se me lirine une linda ne Nentor

Ref.
Sot jam 20 vjet
edhe jeta me therret
te qesh, te kendoj
dhe gezime t’enderroj

Sot jam 20 vjet
Dhe ne zemer me bucet
jeta pambarim
per te ardhmen plot shkelqim

Dhurate me prure syte e tu
gjithe buzeqeshen sonte perseri,
Me ty do t'rri o shpirt une ja keshtu
se ti me dhe te paren dashuri.

Rinia jeten zbukuron
per ne
shkelqejne yjet me aq zjarr
Me perqafo i dashur, me pasion
pushtome ti me afshin djaloshar.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)