Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sinan Vllasaliu - Edhe E Bukur Edhe Tradhetare

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Edhe e bukur
edhe tradhetare
asgje ma keq s'ka mujt me m'gjet

Ku me je strukur
zemer tizare
ne cilen der sonte troket?

edhe e bukur
edhe tradhetare
per mue kombinim fatal

ike si flutur
zemer shtektare
ne cilen lule shijon mjalte?

Zemra ime u ndal
kur me tjetrin t'kam taku
paske pas moj tjeter djal
i fundit kam kuptu

e zemra nuk pushon
un per ty me lot po qaj
se gjithmon ne jet gjithmon
vuajn ata qe skan faj
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)