Më mbaj mend (për 1 muaj)

BB Poqi - Babillon

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
e terhiqnin aventurat dhe lojrat pa fund
udhtimet e largta dhe fitimet pa mund
e magjepste faraoni me gjith ato magji
enderr e saj ish babilloni dhe perendit e tij
e terhiqte bota e enderrave
jeta pa brenga shume
i donte ditet plot me diell dhe netet pa gjume

o babillon enderrat sjetojn gjithmon
o babillon shpirti i saj shtegton
o babillon enderrat sjetojn gjithmon
o babillon shpirti i saj shtegton

e magjepste faraoni me gjith ato magji
enderr e saj ish babilloni dhe perendit e tij
ajo kerkonte mbreterin e humbur ne fjal
ter bota qeshet me ze
por askudh se ndal

o babillon enderrat sjetojn gjithmon
o babillon shpirti i saj shtegton
o babillon enderrat sjetojn gjithmon
o babillon shpirti i saj shtegton 3x
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)