Më mbaj mend (për 1 muaj)

Samanta Karavella - Ylli Im Polar

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
naj naj naj
kur me kap merzija
te kujtoj vec ty
vetem ti i prek endrat e mia
i heq me merzi
dhe kur ndjehem e trishtuar
un ty te marr
ndjej veten te trazuar

ylli im polar
veq un qe s'ka dyshuar
rrugen ma ndricon nje drit...
jo nuk ndjej vetmi
s'e kuptoj qje per mua zog apo njeri
jajaja... najnajnajnajnaj...
kur me kap ne shpi merzija
te kerkoj vec ty
vetem ti mi prek endrat e mia
vetem ti mi magjepse
ndjej veten te trishtuar
huuh ne boten e trazuar
ylli im polar
ylli jetes eshte shtrembuar
rrugen s'ma ndricon
e shoh nje drite sot jetes suaj
diten tjeter e trazuar
jo une tjeter s'vi
s'e kuptoj qje per mua
zog apo njeri
jetes shuar ou...
rrugen ma ndriqon ou...
zemer e lodhur e cmuar
nejri a zog

nanjnajnajanajnaj...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)