Më mbaj mend (për 1 muaj)

Besiana Mehmedi - Di Te Jetoj

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Sot do t'kendoja
Per mallin e vjeter
Dashurine magjike
E syte e tu
Ne enderr shoh
Bukurine qiellore
Trishtimin qe ne sy te pershkon

(Ref.)
Ti i humbur je ne enderr
Mes qiellit edhe tokes
Asnje ze, asnje fjale
Per ty asgje nuk thote
As ne ecjen e pranveres
As ne ikjen e dimrit te ftohte

Ti i humbur je ne enderr
Mes qiellit edhe tokes
Fjalet "eja" dhe "te dua"
Tashme asgje nuk thone
Vec nje jete na eshte dhuruar
Dhe pa ty, une di te jetoj

Udhetare ne shtigje
Udhekryqe dashurie
Sot brengat gjeniale
Merziten neper libra
Dhe mbeten keto
Te thjeshtat qe do
Te lutem: Mos me ngushello

Ne stinet me stuhi
S'do bie me debore
Ne shpirtin tim
Plot dashuri e shpresa pafund
Te vajzerise
Dhe endrra te medha

(Ref.)
Ti i humbur je ne enderr
Mes qiellit edhe tokes
Asnje ze, asnje fjale
Per ty asgje nuk thote
As ne ecjen e pranveres
As ne ikjen e dimrit te ftohte
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)