Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bajram Gigolli - Shkoj Rugova Ne Amerik

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Oh gith tradhtart duhet mej i myt
Shkoj Rugova n'amerik (2x)

Oh shkoj Rugova n'amerik me kerkue republik
Shkoj Rugova n'amerik me kerkue republik
Oh republik e pavarsi qe t'jetoj populli n'liri
Republik e pavarsi mos t'jetojm ma ner serbi.

Kush e nisi luften ma i pari?
Ne Prekaz Adem Jashari (2x)
Oh ne Prekaz Adem Jashari
Lumja nana qe e bani. (2x)

Oh nkam na u que Dukagjini
Me krejt vllaznit Hajradini (2x)
Oh me qu n'ven ket amanet
Si Zahiri me shok t'vet. (2x)

Oh kur i thirri djemt vatani
Na u qu n'kam Agim Ramadani (2x)
Oh Sali Çeku me shum trima
Msyn kufinin si vetima (2x)

Oh me ushtrine çlirimtare
U bashkun trimat n'Koshare (2x)
Oh se Kosova osht e jona
Rrnoft sa malet Ibrahim Rugova. (2x)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)