Më mbaj mend (për 1 muaj)

Edita Sopjani - Femijet E Braktisur

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Dëgjoj një zë fëmije
që qan me lot në gur
(2x)
për atë që i dhan jetën
e su kthyen kurrë
ref.
mos i lini nëpër rruuuug
jetën vet ja keni dhën
mos i lini të vetmuar
pa e njohur fjalën nën
mos i lini të friksuar
sësht mëkaterrit sësht fëmij
do të jesh në ne bekuar
kur dhuron dashuri

Loqkat vogla syt pa fajshëm
nga të ftohtit ijan ngri
(2x)
jan të strukur të piklluar
sikur skan asnjë dëshir
ref.(2x)
mos i lini nëpër rruuug
jetën vet ia keni dhën
mos i lini të vetmuar
pa e njohur fjalën nën
mos i lini të friksuar
sësht mëkaterrit sësht fëmij
do të jesh në ne bekuar
kur dhuron dashuri
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)