Më mbaj mend (për 1 muaj)

Orgesa Zaimi - Sot

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Sot jam neser s’jam
Ndaj zdua koh te rroj
Nje jete kerkoj aventura plot

sKam faj nuk kam faj mekatet do ti laj
vjen nje dite qe do ndaloj
sot ti mos me ndalo
vetem sot
dua te jetoj
sot nuk me ndal ti dot
vetem sot mos u lodh ti kooo…t

I pari sdo te jem por as I fundit sjam
Te tjere ka plot mekatojne si un

sKam faj nuk kam faj mekatet do ti laj
vjen nje dite qe do ndaloj

sot ti mos me ndalo
vetem sot
dua te jetoj
sot nuk me ndal ti dot
vetem sot mos u lodh ti kooo…t

skam koh te pres un ndaj hik largohu
ti kete jete mos ma mohoo ooo
e dua sot un
ndaj lerma rrugen
sdo jet me qet un dua
ta jetoj
sot ti mos me ndalo
vetem sot
dua te jetoj
sot nuk me ndal ti dot
vetem sot mos u lodh ti kooo…t
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)