Më mbaj mend (për 1 muaj)

Afrim Muciqi - Këngë Për Zhuj Selmanin

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
E, ku del dilli, o perenon hana
Zhuj Selman, or' nuk ban ma nana
Hip o n'kull, o pisket si zana
merrni vesh ore kapetana
O merrni vesh e kallxojni Zekut
s'ja lshoj kullat o Sheremetit
O s'ja lshoj kullat o Sheremetit
pergjithmon... mymleqetit
E,...
Shikon kullat o me durbie
Zot, shka asht or' ky tym o i zie
O po ¢et Zhuja o kapaklie
flak e verdh, more tym i zie
Kush a trim oro...
me ma pru or' kryen e tije
E un' po e ap o te temen bije
s'e ka shoqen o n'shtat krajlije
Kush a' trim, oro... djale
me ma prue Zhujen'e'gjalle
E' me ma pru po Zhujen te gjalle
un' po ap o dukat me barre
O un' po ap o dukat me barre
e, n'njimij shpij ore o e baj te pare.
-E gjetur nga Rinor Gashi
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)