Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Liri Rasha - Kur Përcolla Ylberin

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
O Ylberi i dades o
A thu m'ke harru
Vitet e gurbetit Ylber
Qofshin te mallku

Kur e percolla Ylberin
Ktheva hyna n'ode
Kur ja pash manxerrin vjerro
Ja lava me lot

Mos e laj me lot oj zano
Mos e laj me lot
Se shkon viti par oj zano
Por si dita sot x2

Shkuen vite shkuen vite
Zemra mu dogj flak
S'na lan halle s'na lan derte
Me jetue bashk

Vitet e gurbetit Ylber
Qofshin te mallku
Ndau nan e bir o Ylber
Ndau burr e gru x2

Morra harxhe dola n'bahçe
Çorapin me ç'thurr
Prej merzis o mbi çorape
Plasa tuj lotu

O Ylberi i dades o
A thu m'ke harru
Vitet e gurbetit Ylber
Qofshin te mallku x2
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)