Më mbaj mend (për 1 muaj)

Parashqevi Simaku - Ky Merak

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kur kalon rruges me naze si lule zambak
Nalu pak e hidhma synin se kam zan marak
Kur kalon ruges sime e me pershendet
Mi fal jetes kaq gezime je dashnija vet

Ky marak maraku i shkret nuk ma len zemren e qet
Dashurin qe kam per ty nuk e ndrroj per kta dy sy(2)

Une e di qfar ke ne zemer
Ma thon ata sy
Lule je lule e ke emrin
Lumi un per ty
Kur kalon ti rruges sime e me pershendet
Mi fal jetes kaq gezime je dashnija vet

Ky marak maraku i shkret
Nuk ma len zemren e qet
Dashurin qe kam per tyy
Nuk e ndrroj per kta dy syy
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)