Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Vaske Curri - Demua I Kaperdisur

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
I.
Demua thosh që kam një0 palë
saraje të larta ee
Asha më therte këtu edhe mua
kur Demua thosh që kam një palë
saraje të larta
Ai kishte një kasolle me kashtë
Ç'binte brenda binte jashtë
I mjeri Demo, zavalli Demo
prandaj . . .

Ref.: Demua rrinte i kapardisur
edhe e shoqja rrinte kullundrisur (2x)

II.
Demua thosh që kam
një kalë me shalë ëë
Asha më therte këtu edhe mua
kur Demua thosh që kam
një kalë me shalë
Ai kishte një gomar të calë
pa kapistall pa samare
I mjeri Demo, zavalli Demo
prandaj . . .

Ref.: Demua rrinte i kapardisur
edhe e shoqja rrinte kullundrisur (2x)

III.
Demua thosh që ha bukë
me bejlerë e pashallarë ëëë
Asha me therte këtu edhe mua
kur Demua thosh që ha bukë
me bejlerë e pashallarë
Ai bridhte nëpër pazare
hante bukë me qenë e me zagarë
Zavalli Demo, i mjeri Demo
prandaj . . .

Ref.: Demua rrinte i kapardisur
edhe e shoqja rrinte kullundrisur (2x)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)