Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nora Muqaj - Hesht

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Vonë është,
që përsëri, t'ja fillojmë
një dhembje më tepër
vetes t'ja lejoj
Ti nuk i meriton, këta lot,
që pikojnë
Dhe asgjë për çka unë luftoj
çdo gjë më erdhi që ta them,
Dhe shpresat e vdekura kur me gënjeje se vdes ,
quditem se si nuk po e ndjen
rrëfimin që, po me vjen,
A qel vera mbi ne,
Përherë e më shumë e kuptoj se ç'ndjej pë ty,
Përherë e më shumë e shoh se humbemi të dy,
Ref:3X
Hesht s'dua të dëgjoj, më mjafton dhembja ime,
dhe të di sa me deshte,
Hesht tjetër unë s'kërkoj,
Më mjafton bota ime të paktën aq sa më le,
Hesht s'dua të dëgjoj, më mjafton dhembja ime,
dhe të di sa me deshte,
Hesht tjetër unë s'kërkoj,
Më mjafton bota ime të paktën aq sa më le,
Hesht s'dua të dëgjoj, më mjafton dhembja ime,
dhe të di sa me deshte,
Hesht tjetër unë s'kërkoj,
Më mjafton bota ime të paktën aq sa më le.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)