Më mbaj mend (për 1 muaj)

Motrat Mustafa - Jena Motra Kallaballak

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Jena Motra Kallaballak
jena motra kallaballak
Këngë e valle i kemë merak
këngë e valle i kemë merak
oj oj i kemë merak

Jena motra shtatë a tetë
jena motra shtatë a tetë
kur t'knojmë bashkë e bajmë shyhret
kur t'knojmë bashkë e bajmë shyhret
oj oj e bajmë shyhret

Me këngë tona dorë për dorë
me këngë tona dorë për dorë
lujmë n'Kosovë lujmë n'diasporë
lujmë n'Kosovë lujmë n'diasporë
oj oj dorë për dorë

Jena motra gjithë mej za
jena motra gjithë mej za
lum nafakë kush na ka
kalojmë jeten me sevda
oj oj me sevda

Jena motra shtatë a tetë
jena motra shtatë a tetë
kur t'knojmë bashkë e bajmë shyhret
kur t'knojmë bashkë e bajmë shyhret
oj oj e bajmë shyhret

Këngët tona kan jehon
këngët tona kan jehon
kem pi ujë n'Mushtishtin tonë
kem pi ujë n'Mushtishtin tonë
oj oj n'Mushtishtin tonë
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)