Më mbaj mend (për 1 muaj)

Baba Trodon - Eci Gjon

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
trodon trip don bababa bush
e boj ethej qato qe se bon kush
djegu prush kallu ti flladitu pak me
bas baba trodon ktu e ju tjert
rrini permas bashk edhe ksaj rradhe
me t`madhe ju piskatni qka boj e qka
thom ju vet n`vesh zgatni
kapeni theni mos e leni
se per tjera her ngoje
rezultatin leksikonti meerr
jom komander qe komandon n`gjdo aspekt baba trodon e du repin
me pervoj si arkitekt qoje venin
lart me ju djeg pa analiza
atmosfera tron o perplot me fakin qeliza
e loqka jem po dridhet e tjetra po ma then
ti sun um zen se trodoni ty tlen n`vend
le pak se atmosfera u kall krejt akeni menu
qka keni menu se pernime nuk jom,per ty
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)