Më mbaj mend (për 1 muaj)

Merita Halili - Tuman Kuqe-Do Ta Pres Kacidhen (Çame)

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Tuman kuqe moj bel holl
Ta bej me sy ma ben me dor x2

Nga shtepia me derrasa
Dil moj kaleshe se plasa x2

Tuman kuqe moj bel holl
Lule maji lule bor x2

Dil moj dil o ne dritare
Vajze çame lozonjare x2

...

Dil moj dil o ne dritare
Vajze çame lozonjare x2

Ta bej me sy ma ben me dor
Me pret djali ne oborr x2

...

Do ta pres do ta pres
Do ta pres kocidhene

Do ta pres kocidhene
Do ta vervis nga shtigjet e

Moj koci moj koci
Moj kocidh e dredhure

Moj kocidh e dredhure
Shum te kane mbeledhure

...

Moj koci moj koci
Moj kocidh e dredhure

Do te vi do te vi
Do te vi e do te gjej
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)