Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Pleqte e Krujes - Kam Shtepin Me Rrasa

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kam shtëpinë me rrasa moj,
Kam shtëpinë me rrasa
O, bubu, ke plasa moj,
O, bubu, ke plasa.

Refreni:
Jarana moj jarane
Kamët me skerpina, moj
Gushën me temina

Kam shtëpinë e vogël, moj,
Kam shtëpinë e vogël.
S'kam ku sillem rrotull, moj,
S'kam ku sillen rrotull.

Refreni:
Jarana moj jarane
Kamët me skerpina, moj
Gushën me temina

Kam shtëpinë e madhe, moj,
Kam shtëpinë e madhe
Kam se ku hedh valle moj,
Kam se ku hedh valle

Refreni:
Jarana moj jarane
Kamët me skerpina, moj
Gushën me temina
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)