Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bora Zemani & Bojken Lako - Nuk Ka Humbur Parajsa

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Nuk ka humbur parajsa

Nuk di a mund ta largoj per pak dhimbjen
Ta harroj per pak jeten
Nuk i jap dot nje pergjigje ,realitetit
Cdo dite humbasim njerez te dashur
Dikush, ate qe i dhemb me shume
Nuk i jap dot nje pergjigje, mbase nuk duhet

Thone qe neper enderra e gjene nje shpjegim, nje trishtim
Kur duhet te ecesh e nje dite te gjesh cdo njeri
Qe nuk eshte mes tyre kete jete

Nuk di a mund ta largoj per pak dhimbjen
Ta harroj per pak jeten
Nuk i jap dot nje pergjigje ,realitetit
Cdo dite humbasim njerez te dashur
Dikush, ate qe i dhemb me shume
Nuk i jap dot nje pergjigje, ekzistences

Une besoj dhe enderrat me dhane nje shpjegim, nje nricim
Kur duhet te ecesh e nje dite të kem perseri
Gjyshin tim ne perjetesi

Ku do qe te jem une pran teje do jem
Nuk ka humbur parajsa qe ne besojme
Nuk do humbi, veshtrimi yt madheshtor
Nje dite une do te gjej
Dhe te gjithe ne do jemi bashke si me pare
Nuk ka humbur parajsa qe ne besojm
Une besoj tek parajsa
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)