Më mbaj mend (për 1 muaj)

Troja - Krejte Nje Dite

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Vdiq Cesari Vdiq Sulltani
Ka vdek Eva e Adami ..

Vdiq Shekspiri Vdiq Asdreni
Vdiq Jezusi e Muhammedi ..

Vdiq Lennoni Vdiq Kennedy
Ka me vdek edhe Bill Gates-i !...

Ref:
O krejt nje dit kena me vdek !
O krejt nje dit kena me vdek !

Vdiq Stalini Vdiq Hitleri
Vdiqen Tita e Enveri

Vdiq Rrahmani Vdiq Azemi
Vdiq edhe Sadam Hyseni!

Vdiq ai mbreti vdiq n'fron
Na u dhimt boll po ski qa i bon!

Ref:
O krejt nje dit kena me vdek !
O krejt nje dit kena me vdek !
O krejt nje dit kena me vdek !
O krejt nje dit kena me vdekkkk !

Vdiq Njutoni Vdiq Sokrati
Vdiq ai i holli edhe ai i trashi!

Vdiq ai Gipsi Ai Sprinteri
Vdiqen t dyt i shkeli treni!

Vdiq ai Seksi Vdiq ai tjetri
Vdiq ai tjetri edhe ai tjetri!

Ref:
O krejt nje dit kena me vdek !
O krejt nje dit kena me vdek !

Vdiq ai Geji
edhe ai Bali
motren ja myti
Morali!

Vdiq ai Mjeku
Vdiq ai i Shkret
Vdiq pa e vet
Nanen e vet!

E ku met AI
qe kurr nuk Pec?
kish vdek dje
e pam n'Gazet!

O knaqu sot se shkon kjo jet
Oknaqu krejt se vdekja s'vet

E kurre prej mendjes mos e hjek
Qe kejt nje dite kena me......
VDEK !!!
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)