Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pro Band - Dikush

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kur i shoh rruges do fmi tu lyp pare plot merzi
dikush ka e pin raki
e dikush ska buk me u ngi
dikush ka e pin raki e
dikush ska buk me u ngi

ref 2x
Nese ske zemer e shpirt kurr ne jet ske me pa drit dikush ka e dikush ska qka po ndodh me ket dynja

Nese Zoti ta ka dhan qele zemren pash at nan
se kjo jet s`asht e askujt ti e din qka ësht me vujt se kjo jet s`asht e askujt ti e din qka ësht me vujt

ref 2x
Nese ske zemer e shpirt kurr ne jet ske me pa drit dikush ka e dikush ska qka po ndodh me ket dynja

Mos i kqyr me ata sy per gjyna more zotni se te vjetrit mir kan than krejt nkit bot kena mi la se te vjetrit mir kan than krejt nkit bot kena mi la

ref 2x
Nese ske zemer e shpirt kurr ne jet ske me pa drit dikush ka e dikush ska qka po ndodh me ket dynja// dikush ka e dikush ska qka po ndodh me ket dynja
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)