Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Per Femije - Porosia E Mesueses

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Nje dite Miri ne mengjes
teksa hapi syte e zeze
ju kujtua se çfare tha
kjo mesuesja kur e pa

Qe mesimin ta mesosh
mua ti te me degjosh
Librat uje duhet ti besh
asnje faqe mos ti lesh

REFRENI..
Miri duhet te mesosh
librat kurre mos ti ngaterrosh
uji çezmes nuk eshte per to
libri duhet per mesim
asnjehere mos bej gabim
se me to dijet fiton

Fituese e vendit te pare ne festivalin e 39 te kenges per femije -Fier.
Teksi-muzika dhe orkestrimi....Edmond Cobo
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)