Më mbaj mend (për 1 muaj)

Afërdita Zonja - Mire Se Vjen Dite E Re

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ne jeten tone s'eshte cudi
qe nates heshtjen ja rembejme
permbi projekte rri nje drite
mbi fleten e bardhe nis nje poem
Dhe nata iken dal nga dal
troket ne atdhe nje dite e bardhe
ashtu si djelli permbi det
ashtu si lulja permbi dege
ashtu dhe njerzit jetes tone
i japin jete !
Ref : Mirse vjen mirse vjen
ti agim qe kalteron
ne cdo ore dhe minute
koha gdhend portretin tone
Mirse vjen mirse vjen
dite e re ne vendin tim
eja shok eja vella
te zgjoj diten hapi yne
Ne jeten tone s'eshte cudi
qe nates heshtjen ja rembejme
permbi projekte rri nje drite
mbi fleten e bardhe nis nje poem
Dhe nata iken dal nga dal
troket ne atdhe nje dite e bardhe
ashtu si lumi rjedh reke
ashtu si vala behet drite
ashtu dhe njerzit netet shpesh
i kthejne ne dite
ref " Mirse vjen mirse vjen
ti agim qe kalteron
ne c'do ore e minute
koha gdhend portretin tone
Mirse vjen mirse vjen
dite e re ne vendin tim
eja shok eja vella
te zgjoj diten hapi yne
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)